Warsztaty z cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów - edycja w Janowie Lubelskim!

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Lublinie po sukcesach lubelskich edycji praktycznych Warsztatów z pielęgnacji drzew i krzewów w terenach zieleni, tym razem zaprasza na edycję tychże warsztatów w Janowie Lubelskim. Warsztaty skierowane są do właścicieli i pracowników firm zajmujących się zielenią publiczną jak i ogrodami prywatnymi; do pracowników spółdzielni mieszkaniowych a także studentów ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Dodatkowo w panelu wykładowym przedstawione zostaną aspekty prawne związane z cięciem i wycinką drzew w publicznych terenach zieleni. Zapraszamy już 15 lutego 2019 r. 

W programie warsztatów pierwszy wykład przeprowadzi mgr inż. Izabela Giedrojć z Zarządu Dróg Miejskich w Puławach, członkini i rzeczoznawca SITO w zakresie ochrony środowiska. Wykład będzie dotyczył następujących zagadnień:

- zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów

- usuwanie drzew i krzewów rosnących w pasie drogowym drogi publicznej

- wycinka drzew i krzewów na terenie spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

- usuwanie drzew i krzewów a ochrona gatunkowa

- wycinka drzew i krzewów na terenach objętych ochrona obszarową

- usuwanie drzew i krzewów przez rolników

- decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach a wycinka drzew i krzewów

- przepisy o wycinaniu drzew i krzewów w zieleni zabytkowej

Warsztaty z cięcia drzew i krzewów poprowadzi mgr inż. Tomasz Chomicki, arborysta, członek Federacji Arborystów Polskich i właściciel firmy zajmującej się cięciem, pielęgnacją i leczeniem drzew. W zakresie cięcia prześwietlające, sanitarne i formujące wykonywane wiosną, diagnostyka uszkodzeń i deformacji drzew, cięcia techniczne i techniki linowe przy pielęgnacji drzew.

Rozpoczęcie warsztatów w dniu 15 lutego o godz. 9.00 w Janowie Lubelskim pod adresem ul. Jana Pawła II 3 (Janowski Ośrodek Kultury). Zakończenie warsztatów przewidziane jest na godz. 15, w trakcie mała przerwa na posiłek.

Zgłoszenie uczestnictwa należy nadsyłać do 10 lutego na adres e-mail stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do przedstawiciela SITO w Janowie Lubelskim, Andrzeja Giżki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści zgłoszenia należy podać imię, nazwisko i nazwę firmy. Koszt uczestnictwa to 150 zł od osoby (członkowie SITO 120 zł), płatne przedpłatą na konto Oddziału, nr. 70 1020 3150 0000 3502 0092 6386. Dla zainteresowanych wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa. 

Kontakt

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Oddział w Lublinie

ul. M. Skłodowskiej-Curie 3
20-029 Lublin
NIP: 712-330-00-51 | REGON: 362482174

sekretarz @ sitolublin.pl | +48 503 517 841


Numer konta:
70 1020 3150 0000 3502 0092 6386

Formularz kontaktowy

Partnerzy

 

© 2016 SITO Lublin. All Rights Reserved.
Wykonanie: SlowFlow